Прапори Молдови (Фото:Gleb Garanich/File Photo/Reuters)

Євросоюз повністю звільнив від мита та квот імпорт сільськогосподарської продукції з Молдови, продовживши і розширивши тимчасовий пільговий режим, який діє нині.

«Продовження та розширення пільгових заходів спрямоване на те, щоб і далі розширювати наявні торговельні потоки з Молдови до ЄС, а це підтримає молдовську економіку», — заявив Ектор Гомес Ернандес, міністр промисловості, торгівлі й туризму Іспанії, яка до кінця року головує в Раді ЄС. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Він наголосив, що ухвалене рішення Ради ЄС є особливо важливим з огляду на військові дії в Україні, а також на те, що рік тому Молдова набула статусу кандидата в члени ЄС.

Здебільшого торгівлю між ЄС і Молдовою лібералізовано згідно з Угодою про асоціацію від 2014 року. Митом було обкладено імпорт до ЄС тільки семи продуктів: слив, столового винограду, яблук, помідорів, часнику, вишні та виноградного соку. Запроваджений рік тому і чинний до 24 липня пільговий режим передбачає безмитні квоти для цих товарів. Нинішнє рішення призупиняє на рік дію всіх тарифних квот, що залишилися.

Пільговий режим імпорту з Молдови зазначених продуктів спричинить втрату митних надходжень ЄС, але вона становитиме близько 0,3 млн євро на рік, тому її вплив на союзний бюджет буде «дуже обмеженим».

Очікується, що ці заходи допоможуть Молдові ще більше переорієнтувати свій експорт на ЄС. Загалом його обсяг збільшився з 1,8 млрд євро 2021 року до 2,6 млрд євро 2022 року.

Раніше повідомлялося, що Молдовська залізниця погодила надання знижки в розмірі 27% до наявних тарифів на транзитні перевезення української агропродукції в напрямку портів Рені, Джурджулешти та Галац.

От Admin