Архітектура споруди більш характерна для народності хань, ніж для чжурчженів (Фото:Університет Шаньсі)

На півночі Китаю знайшли склеп XIII століття, в якому лежали останки трьох людей. Архітектура споруди вразила дослідників великою кількістю декоративних елементів.

Знахідку зробили робітники під час ремонту зливової каналізації. Вони зв’язалися з вченими, і ті визначили, що споруда була збудована між 1190 та 1196 роками, коли цей регіон був частиною території держави Цзінь, яку населяли місцеві племена під назвою чжурчжені.

Гробниця була прикрашена ліпниною та зображеннями коралів, квітів, тварин та міфічних персонажів. У ній знайшли останки трьох людей: чоловіки, жінки та дитини. Ким вони були, поки що невідомо.

Гарно. У Китаї знайшли 800-річну гробницю, прикрашену зображеннями квітів, левів та коралів

Фото: Університет Шаньсі

Цзінь виникла приблизно в 1115 році нашої ери на тлі повстань проти більш ранньої династії Ляо в цьому регіоні і зникла перед вторгненням монголів у 1234 році. Але за це сторіччя вона була однією з найбільших держав у Китаї.

Держава Цзінь управлялася імператорською сім’єю, що складається з чжурчженів — напівкочової народності з північно-східного Китаю, пов’язаної з маньчжурами.

За даними перепису 1207 року, населення чжурчженьської держави Цзінь становило 53 мільйони осіб, проте далеко не всі вони були чжурчженями.

Зокрема, регіон, де знаходиться гробниця, був населений переважно китайською народністю хань. Як стверджують археологи з Університету Шаньсі, архітектура знайденого склепу характерніша для китайців народності хань, ніж для чжурчженів.

От Admin