Місяць народження дітей і батьків часто збігається (Фото:lacheev/Depositphotos)

Згідно з новим дослідженням, проведеним у США та Іспанії, місяці народження матерів, батьків та їхніх дітей збігаються частіше, ніж передбачалося раніше.

Дослідники розглядали дані про народження в Іспанії та Франції в різні періоди часу і виявили несподіваний тренд: жінки мали більшу ймовірність народжувати дітей у тому ж місяці, що й вони самі.

Загальна тенденція, виділена з аналізу 10 мільйонів випадків, показала, що народження матерів, батьків і дітей збігалися на 4,6% частіше, ніж очікувалося. Цю подію було зафіксовано в різні періоди часу і в різних країнах, що підтверджує її стабільність.

Аналіз також розкрив, що подібна тенденція існує і серед братів та сестер. Сиблінги народжувалися в один і той самий місяць на 12,1% частіше, ніж у будь-який інший час.

Як пояснення цього феномена вчені пропонують вплив схожих соціально-демографічних характеристик всередині сімей. Цей ефект, найімовірніше, зумовлений тим, що люди зі схожими характеристиками об’єднуються і, отже, зберігають спільні риси, включно з перевагою пори року для народження дітей.

Різні чинники, як-от доступність їжі та вплив сонячного світла, можуть також робити свій внесок у сезонність народжуваності та формування сімейних традицій.

Це відкриття є новим аспектом у вивченні зв’язків між генетикою і соціокультурними факторами.

От Admin