Микола Сольський (Фото:Слуга Народу)

Глава Мінагрополітики Микола Сольський заявив, що не бачить підстав для заборони імпорту українського зерна до Європи.

Україна має намір обговорити з низкою країн Євросоюзу, які запровадили заборону на імпорт українського зерна, підстави подібної заборони.

Про це заявив міністр агрополітики України Микола Сольський, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Він наголосив, що європейські ринки є традиційними для збуту українського зерна.

«Українське зерно в жодній заяві, в жодному документі не повинно було йти до якоїсь країни Центральної чи Східної Європи, Азії. Воно традиційно йде у багато країн світу, у тому числі Африку, Азію та Європу протягом останніх десятиліть. У деякі сезони європейські країни G-7 купували українське зерно, зокрема кукурудзи, щоб додавати його до своїх партій», — зазначив Сольський.

Міністр назвав необґрунтованими заяви європейських політиків, які кажуть, що українські фермери мали відправляти зерно лише до Азії чи Африки.

«Це не відповідає ні домовленостям, ні реаліям», — наголосив він і наголосив, що Україна давно й інтенсивно торгувала з Європою, у тому числі із сусідніми країнами, за різною номенклатурою сільгосптоварів, зокрема щодо зерна.

Щодо заборони Словаччиною партії зерна з перевищенням вмісту пестицидів, міністр заявив, що якість українського зерна дуже висока і давно є орієнтиром для інших країн-виробників.

«Протягом п’яти-семи років низка країн брала українське зерно для того, щоб змішати зі своїм і підняти якість», — зазначив Сольський.

Також він наголосив, що вирощування зерна — це складний технологічний процес, який залежить від погоди, багатьох інших чинників. За словами міністра, претензій до українського зерна цього сезону немає і їх значно менше, ніж до зерна інших країн.

Сольський повідомив, що фітосанітарні служби Словаччини одного разу надіслали відповідну ноту, після чого було запроваджено заборону на основі загальних правил торгівлі, які виписані у законодавстві цієї країни.

Мотивами, які спонукали сусідні країни запровадити заборону на імпорт українського зерна, міністр вважає низькі ціни, які встановилися цієї весни на зернові на світовому ринку. Причиною невдоволення європейських фермерів також могла стати неможливість реалізувати своє зерно за вигіднішими цінами.

Раніше повідомлялося, що Румунія не обмежуватиме транзит українського зерна через порти.

15 квітня Польща заборонила ввезення зерна з України . Польські аграрії протягом кількох місяців протестували проти перевезення через Польщу до третіх країн української агропродукції. Вони заявляли, що значна частина українського зерна не вирушає транзитом далі, а осідає у Польщі, створюючи дисбаланс на польських ринках та знижуючи ціни на продукцію польських фермерів.

Пізніше про тимчасову заборону на імпорт зернових та олійних культур, а також деяких інших сільськогосподарських продуктів з України заявили Угорщина та Словаччина. 19 квітня до них приєдналася Болгарія, яка дозволила лише транзит.

У Мінагрополітики заявили, що не бачать підстав для заборони імпорту українського зерна до Європи

Дайджест головних новин Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV Підпишись Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Представник Єврокомісії з питань сільського господарства та торгівлі Міріам Гарсія Феррер заявила, що ЄС виступає проти такої заборони.

18 квітня Мінагрополітики повідомило, що Україна та Польща домовилися відновити транзит українського зерна.

19 квітня Угорщина заявила, що заборонила імпорт до країни 25 видів сільгосптоварів з України, але дозволила їхній транзит на особливих умовах.

От Admin